Solar Gard
     
 
İletişim İletişim Hakkımızda Ürünler Oto Cam Filmi Uygulamaları Anasayfa

Camlarınızda güneş ışığı kontrolü ve güvenlik için kaliteli bir çözüm.

Cam estetiktir, ama ...


Ofislerdeki, okullardaki, fabrikalardaki ve hatta evlerdeki cam oranı giderek artıyor. Ama bu binalar ne kadar modern olursa olsun ve göze hoş görünürse görünsün, çoğu zaman yazın aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıya kalır çünkü güneş ışınlarından gelen ısının % 70'i boyalı camdan bile geçer. Perdeler ve jaluziler ışığı engelleyebilir ama ısı perde ile pencere arasında takılır kalır. Havalandırma pratik bir çözümdür ama elektrik faturası elimize geçinceye kadar.
Cam kırılabilen bir malzemedir. Camın ön planda olduğu yerlerde, patlama yada terörist saldırıları sırasında objeler uçuşmaya başlar. Çok keskin cam parçacıkları insanları ağır yaralayabilir ve hatta öldürebilir. Cam kırılabildiğinden, hırsızlar için de kolay bir giriş yoludur. Ayrıca güneşten gelen zararlı UV ışınlarına maruz kalma tehlikesi de vardır. Bu radyasyonun görünmemesi sağlık için ya da binaların iç mekanları için riskli olmadığı anlamına gelmez.

Peki ya camın çekici olmayan yan etkileri...

  • Havalandırmanın sık kullanılması nedeniyle elektrik faturalarının yükselmesi,
  • Personelin veriminin azalması,
  • Isı koşullarının rahatsız edici olması,
  • Bilgisayar ekranlarının parlaması,
  • Ahşabın, halıların, perdelerin ve mobilyanın çabuk aşınıp solması,
  • Saldırı, patlama, vandalizm, soygun ya da şiddetli hava koşulları gibi nedenlerle insanların yaralanması, evinizin veya aracınızın hasar görmesi.